Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp. prowadzi 3-letnie STUDIA I STOPNIA (licencjackie) na kierunku ZARZĄDZANIE o profilu praktycznym.
Kierunek ZARZĄDZANIE
Zarządzanie to kierunek studiów przygotowujący do podjęcia pracy w wielu branżach gospodarki (nie tylko w Polsce, ale i zagranicą).
Realizując program nauczania WSB umożliwia zapoznanie się z nowoczesną wiedzą i nabycie umiejętności m.in. z zakresu zagadnień: ekonomicznych, prawniczych, socjologicznych. Szczegółowym analizom poddawane są problemy związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem nowoczesną organizacją gospodarczą, jej zasobami kadrowymi i finansowymi, rozwiązaniami logistycznymi oraz wdrażaniem projektów biznesowych. Uczelnia kładzie nacisk na kreatywność, zdolności interpersonalne, umiejętność negocjacji oraz pracy z klientem.
Absolwenci znajdują zatrudnienie wszędzie tam, gdzie potrzeba wszechstronnie wykształconych, otwartych na częste zmiany pracowników. Pracują w różnych pionach administracyjnych (finanse, marketing, logistyka i zaopatrzenie, organizacja, kadry, zarząd). Studia przygotowują także do podjęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zarządzanie to kierunek uniwersalny. W każdej organizacji istnieje potrzeba zatrudniania pracowników z wykształceniem z obszaru zarządzania.
MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE na kierunku ZARZĄDZANIE
Wyższa Szkoła Biznesu jako jedyna w regionie proponuje studiowanie dwóch specjalności w systemie modułowym – za cenę jednego czesnego miesięcznie.
Student WSB w trakcie trzech lat studiów ukończy DWIE SPECJALNOŚCI (a nie jedną – jak w innych uczelniach). Specjalności zostały ze sobą połączone w moduły. Każdy MODUŁ obejmuje DWA ZAKRESY TEMATYCZNE – ściśle ze sobą powiązane i komplementarne wobec siebie, w których treści uzupełniają się wzajemnie. Połączenie dwóch specjalności z nowoczesnym podejściem do kształcenia na studiach I stopnia daje szansę na sprostanie oczekiwaniom rynku pracy. Absolwent WSB będzie wyposażony w praktyczną wiedzę oraz umiejętności niezbędne do satysfakcjonującej pracy zawodowej.
Do wyboru następujące MODUŁY SPECJALNOŚCIOWE:
Marketing internetowy
Marketing internetowy (marketing elektroniczny, marketing online) to wszelkie działania marketingowe realizowane w internecie. Specjalność przygotuje więc do podjęcia działań o charakterze marketingowym z wykorzystaniem internetu. Student nauczy się zwiększać widoczność firmy i jej produktów w internecie oraz budować trwałe relacje z klientami poprzez kanały i narzędzia cyfrowe – wyszukiwarki internetowe, serwisy społecznościowe, strony i portale internetowe. Absolwent będzie przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych i samodzielnych w zakresie tworzenia i realizacji kampanii marketingowych w sieci internetowej.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- narzędzi i strategii wykorzystywanych w marketingu internetowym,
- zarządzania stroną www i portalem internetowym (CMS),
- projektowania sklepu internetowego,
- specyfiki pracy influencera, coolhuntera, trendsettera, blogera, youtubera.
Grafika reklamowa w biznesie
Celem specjalności jest dostarczenie wiedzy i umiejętności związanych z projektowaniem i opracowywaniem materiałów graficznych, poligraficznych oraz multimedialnych na potrzeby firm i instytucji. Student nauczy się jak wykorzystywać specjalistyczne narzędzia informatyczne w pracy marketingowca lub grafika. Absolwent studiów będzie przygotowany do podjęcia zatrudnienia w działach promocji firm i instytucji oraz agencjach reklamowych na stanowisku związanym z przygotowaniem projektów reklamowych oraz materiałów multimedialnych na potrzeby reklamy i marketingu.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- projektowania materiałów reklamowych (np. foldery, ulotki, plakaty, wizytówki, reklamy prasowe itd.), w tym na potrzeby bloga lub mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter itp.),
- przygotowania prac dla potrzeb poligrafii (np. książki, czasopisma),
- wykorzystania narzędzi do tworzenia grafik reklamowych,
- retuszowania i obrabiania zdjęć,
- podstaw kompozycji i design’u.
Zarządzanie produkcją
W trakcie studiów słuchacze poznają podstawowe zasady oraz nowoczesne narzędzia, metody i mechanizmy zarządzania produkcją. Program studiów koncentruje się na zagadnieniach praktycznych związanych z doskonaleniem produkcji (np. Lean Manufacturing) oraz powiązaniach produkcji z jakością, logistyką, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz softwarem.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- mapowania ścieżek i faz przebiegu procesów produkcyjnych,
zarządzania projektami, - planowania, koordynowania i realizowania działań logistycznych w obszarze produkcji,
- wykorzystywania metod i narzędzi wspomagających zarządzanie jakością w procesie produkcyjnym,
- wykorzystania metod i narzędzi umożliwiających rozwiązywanie problemów w produkcji, kalkulacji i optymalizacji kosztów produkcji.
Zarządzanie logistyczne
Stale rosnąca konkurencja zmusza przedsiębiorstwa do zwiększania efektywności podejmowanych działań, m.in. poprzez zastosowanie nowoczesnych koncepcji logistycznych. Specjalność przygotowuje do pracy w obszarze zarządzania fizycznym przepływem towarów, półproduktów, materiałów i informacji w celu jak najlepszego zaspokojenia potrzeb klienta danej organizacji. Program specjalności obejmuje wieloaspektowe problemy z zakresu logistyki produkcji, dystrybucji, zaopatrzenia, zarządzania transportem, zapasami, magazynem. Absolwent będzie przygotowany m.in. do pełnienia funkcji na stanowisku specjalisty ds. logistyki, zaopatrzenia, dystrybucji w firmie usługowej lub produkcyjnej.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- stosowania narzędzi komputerowych wspomagających zarządzanie logistyczne,
- projektowania systemów logistycznych,
- przeprowadzania analiz systemów zaopatrzenia,
- planowania, optymalizacji.
Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą
Specjalność dostarcza wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia bądź zarządzania firmą. Student nauczy się tworzenia poprawnego biznesplanu. Będzie zdobywał wiedzę w zakresie planowania, kształtowania strategii rozwoju, rozwiązywania problemów wewnętrznych przedsiębiorstwa. Absolwent będzie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy na kierowniczych stanowiskach w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP).
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- zarządzania małym/ średnim przedsiębiorstwem,
- zakładania i zarządzania własną działalnością gospodarczą,
- budowania scenariuszy rozwoju przedsiębiorstwa,
- nowoczesnego podejścia do zjawisk i procesów zachodzących nie tylko w firmie, ale także w otoczeniu zewnętrznym.
Zarządzanie kadrami
Specjalność umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, psychologicznych aspektów zarządzania oraz komunikacji interpersonalnej. Studenci poznają narzędzia motywowania oraz nauczą się projektować i wdrażać systemy ocen pracowniczych. Absolwenci będą potrafili zaplanować i przeprowadzić proces rekrutacji i selekcji w organizacji. Znajdą zatrudnienie w działach personalnych w administracji publicznej, przedsiębiorstwach różnego typu oraz w firmach zajmujących się szkoleniem i doborem personelu.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- organizacji działu personalnego,
- oceny pracy i pracowników,
- rekrutacji i selekcji pracowników,
- rozwiązywania problemów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi,
- wykorzystania technik i narzędzi motywacyjnych.
Zarządzanie bezpieczeństwem i obronnością
Specjalność oferuje szerokie podejście do kwestii bezpieczeństwa narodowego. Program nauczania skupia się na zapewnieniu dogłębnej wiedzy o strukturze i funkcjonowaniu systemu bezpieczeństwa państwa, a także na analizie potencjalnych zagrożeń militarnych i cywilnych. Studenci zdobywają umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych specjalistów i ekspertów z branży zapewniają studentom aktualną wiedzę o najnowszych praktykach i technologiach stosowanych w dziedzinie bezpieczeństwa. Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy w różnych sektorach administracji publicznej i służb mundurowych, w szerokim spektrum instytucji związanych z bezpieczeństwem i obronnością, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- działalności służby więziennej, Policji, Straży Granicznej i ich roli w systemie obronnym państwa,
- zagrożeń militarnych,
- ochrony ludności w sytuacji konfliktu zbrojnego.
Zarządzanie ochroną informacji
Specjalność kompleksowo przygotowuje do zarządzania bezpieczeństwem informacji w różnych organizacjach. Program koncentruje się na przekazywaniu wiedzy z zakresu najnowszych metod ochrony danych, uwarunkowań prawnych związanych z RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych), oraz strategii zabezpieczania informacji wrażliwych. Studenci zgłębiają tematykę związaną z identyfikacją potencjalnych zagrożeń cyfrowych i strategiami ich neutralizacji, czy też implementacją i nadzorem nad systemami IT w sposób zapewniający maksymalne bezpieczeństwo i efektywność operacyjną. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem. Absolwenci są przygotowani do pracy na stanowiskach związanych z ochroną danych w sektorze prywatnym i publicznym, mogą pełnić m.in. role specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji, czy też konsultantów ds. zgodności prawnej i bezpieczeństwa danych.
Zdobędziesz umiejętności w zakresie:
- zarządzania bezpieczeństwem informacji,
- przetwarzania danych w sytuacjach szczególnych,
- zarządzania systemami informacyjnymi.